Zarząd KGUJ

Władze na rok 2022/2023

Student II roku, z KGUJ związany od pierwszego dnia studiów, drugi rok w Zarządzie. Zafascynowany miastem i wszystkim co z nim związane, ale przyrodnicze aspekty geografii też lubi, a najlepiej jedno i drugie połączone ze sobą. Uwielbia piesze, górskie wędrówki oraz geograficzną eksplorację coraz to nowych, nieodkrytych i niedocenianych, sielskich i prawdziwych zakątków Polski (i świata). Kieruje się zasadą:„zawsze być i działać bardziej niż jest to wymagane”.

Mateusz Pysz
PREZES

Studentka I roku studiów magisterskich. Z Kołem związana od samego początku studiowania, w Zarządzie po raz drugi. Lubi wchodzić dwa razy do tej samej rzeki. Geografia inspiruje ją na wiele sposobów, czego wyrazem jest folder obfity w memy. 

Katarzyna Filip
WICEPREZES

Jestem Anastazja, w Zarządzie jak i Kole już drugi rok. Pochodzę z Gdańska, jednak od morza zdecydowanie wolę góry. W wolnym czasie lubię gotować i wybierać się w podróże małe i duże. Kociara i glebiara w jednym.

Anastazja Ryba
SKARBNIK

Studentka pierwszego roku. Choć z domu najbliżej mam w góry to najbardziej kocham morze. Uwielbiam pociągi i nienawidzę PKP. Poza tym jestem fanką seriali kryminalnych, dobrej herbaty oraz drzemek.

Emilia Dzieszko
SEKRETARZ/ARCHIWISTA

Cześć! Mam na imię Wlad, pochodzę z Kijowa i obecnie jestem na drugim roku. Od małego dziecka kocham góry, bądź to w butach narciarskich czy z 80 litrami na plecach. Kołowiczem zostałem pierwszego dnia na uczelni, a w zarządzie jestem po raz pierwszy. Koło dla mnie jest miejscem, gdzie zawsze jest ciepło bez względu na prawdziwą temperaturę i niedomknięte okna. W kole znalazłem przyjaciół, wypiłem kilkadziesiąt litrów herbaty, miałem dziesiątki drzemek i zawdzięczam temu miejscu sporo wspaniałych wspomnień.

Wladyslav Pustylnyk
CZŁONEK ZARZĄDU

Studentka 1 roku SUM. Interdyscyplinarność jej życiu towarzyszy od zawsze, dlatego wybrała geografię jako swój kierunek studiów. W Kole od początku studiów. Lubi biegać po lesie i kopać dołki, a potem je badać.

Anna Rudnik
CZŁONEK ZARZĄDU

Studentka II roku, ślonsko dziołcha. Najbardziej kocha słońce, wodę i pieski; jej pasja to zwiedzanie świata. Amatorka pływania, kitesurfingu i narciarstwa. CP2 EGEA Kraków. Nigdy nie pogardzi kominkiem, książką ani dobrą lemoniadką.

Jennifer Sadowska
CZŁONEK ZARZĄDU

KOMISJA REWIZYJNA

Magdalena Bajer

Agnieszka Kozioł

Justyna Tomica


OPIEKUN KOŁA GEOGRAFÓWdr Piotr Kłapyta

Geograf, geomorfolog, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodnik górski. Naukowo zajmuje się historią zlodowaceń górskich w Karpatach i ewolucją ich rzeźby w ciągu ostatnich 20 tysięcy lat. Prowadzi badania naukowe (geomorfologia glacjalna, paleogeografia) w Karpatach Zachodnich (Tatry, Niżne Tatry, Babia Góra) oraz Karpatach Wschodnich i Południowych. Uczestnik projektów badawczych dotyczących rekonstrukcji i chronologii zlodowaceń tatrzańskich. Prowadzi również badania problematyki historyczno-geograficznej osadnictwa wołoskiego.
Pasjonat topografii karpackiej, autor ponad 200 panoram z Karpat Zachodnich, Wschodnich i Tatr, z zamiłowania folklorysta, uczestnik wielu projektów badawczych poświęconych kulturze ludowej Karpat (Spisz, Pieniny, Huculszczyzna, Podhale),współrealizator projektów "W stronę źródeł – pieśń religijna górali spod Pienin i Gorców", „Muzyka bez Granic”, "Potęga Karpat". Członek Karpackiej Rady Naukowej, pomysłodawca i koordynator Międzynarodowych Festiwali Huculskich "Za głosem trembity", "Słowiańska Atlantyda", "Festiwal im. S. Vincenza" (2006, 2008, 2010).
 

Godziny konsultacji: link do strony IGiGP

© 2022-2023 KGUJ, Katarzyna Filip powered by Mobirise
Poprzednia wersja strony

Made with ‌

Web Design Program